Spis treści

Zwierzęta i fajerwerki – jak zadbać o bezpieczeństwo domowych zwierząt w trakcie pokazu fajerwerków

Fajerwerki są naszą pasją. Dlatego wiemy, że udany pokaz pirotechniczny to nie tylko piękne widowisko i profesjonalne fajerwerki, ale również bezpieczeństwo – zarówno nasze, jak i naszych czworonożnych przyjaciół. To co dla nas jest powodem do szampańskiej zabawy, dla wielu czworonogów jest źródłem stresu, lęku, a nawet krzywdy. W Superpower zdajemy sobie sprawę z potencjalnego niebezpieczeństwa jakie niesie ze sobą nieodpowiednie posługiwanie się fajerwerkami w obecności zwierząt i od lat informujemy naszych klientów o konieczności zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim czworonogom podczas wszelkich pokazów z użyciem fajerwerków.

Zabieranie psów lub innych zwierząt na pokazy fajerwerków z pewnością nie jest dobrym pomysłem i na szczęście mało kto w ten sposób się zachowuje. Jednak jak dobrze wszyscy wiemy, czasem pokaz fajerwerków „przychodzi” w okolice naszego miejsca zamieszkania. Co wtedy robić, by zapewnić bezpieczeństwo naszym kochanym czworonogom?

1. Cisza przed burzą

Jeżeli wiesz z wyprzedzeniem, że wydarzenie lub impreza w trakcie której będą używane fajerwerki odbędzie się w okolicy Twojego domu – przygotuj się:
Wyjdź z psem odpowiednio wcześnie na ostatni spacer – unikaj o ile to możliwe spacerów w trakcie gdy na niebie huczą fajerwerki.
Jeżeli wiesz, że będziesz nieobecny w domu w trakcie pokazu fajerwerków poproś zaufaną osobę, by przypilnowała czworonoga lub zawieź na noc psa do rodziny lub przyjaciela. Zwierze nie powinno zostać samo w domu, podczas sylwestra lub innej okazji na pobliski pokaz fajerwerków.

2. Hałas zwalczaj hałasem

Psy, koty i inne czworonogi posiadają znacznie czulszy słuch od nas, i to co dla nas jest głośnym hukiem, dla nich jest bolesną dla uszu eksplozją. By je przed tym bronić, pozamykaj okna w trakcie gdy na niebie szaleją sztuczne ognie.

Jednak panująca w domu cisza, wcale nie jest najlepszą metodą do walki z hałasem. Jeżeli puścisz w domu głośno telewizor lub muzykę (oczywiście bez przesady) to emitowane przez ciebie fale dźwiękowe, będą wygłuszać nadchodzące z zewnątrz fale dźwięku generowane przez zestawy do samodzielnego odpalania i inne fajerwerki.

3. Spokój i komfort

Czasami, gdy pragniemy chronić nasze zwierzęta domowe możemy sami pogarszać sprawę zbytnią nadgorliwością. Nie wykonuj czynności, które zwiększą poziom stresu u czworonoga:
Nie trzymaj go na siłę na rękach.
Nie mów do niego przejętym tonem i zrelaksuj się – zwierzęta reagują na zachowanie i czując Twoje zdenerwowanie daną sytuacją, same bardziej się zestresują
Nie zamykaj nigdzie zwierzęcia na siłę – Pozwól czworonogowi wybrać miejsce w którym będzie czuł się najlepiej i towarzysz mu.

Zwierzęta i fajerwerki

Prawidłowe zapewnienie zwierzęciu odpowiednich warunków w trakcie hucznego pokazu pirotechnicznego jak widać nie jest trudne. Oczywiście należy pamiętać o tym, że zwierzęta są bardzo różne. Blisko 20% psów nie boi się fajerwerków, podczas gdy inne będą się bardzo stresować podczas nawet najmniejszych kolorowych eksplozji. Dlatego warto pamiętać o tych kilku prostych zasadach. Nie tylko gdy chodzi o naszego własnego pupila, ale nawet gdy sami planujemy celebrować przy pomocy niewielkiego zestawu do samodzielnego odpalenia i upewnić się, że nasza zabawa odbywa się w bezpiecznej odległości od mieszkań w których mogą żyć niczego nie spodziewające się czworonogi.

CTA

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Obserwuj nas na:

To też powinno Cię
zainteresować

Pirotechnika dzienna

Dzienna pirotechnika

Fajerwerki w ciągu dnia? Tak, to możliwe! Dzienna pirotechnika to widowiskowe pokazy, które nie wymagają ciemności, aby w pełni ukazać swoje piękno. Są to wyjątkowe

Czytaj dalej

Zapisz się na
newsletter

Zapisz się za 0 zł i otrzymuj świeże porcje wiedzy o naszej ofercie,
promocjach i nowinach ze świata fajerwerków!