Jak przechowywać fajerwerki?

hurtownia fajerwerków

Wyobraźmy sobie taką sytuację: hurtownia fajerwerków dała Ci dobrą ofertę na fajerwerki na obchody Wesela lub Nowego Roku i po skończonej celebracji, trochę z fajerwerków pozostało nieużytych. Co z nimi zrobić? Jak bezpiecznie przechować je, by mogły zostać użyte innego dnia?

 

Chcemy podzielić się z wami kilkoma wskazówkami, dotyczącymi tego, jak najlepiej przechowywać fajerwerki, jeśli planujesz je zachować na przyszłe uroczystości lub okazje. Fajerwerki są materiałami wybuchowymi, nie możesz ryzykować ich niewłaściwego składowania!

 

Hurtownia fajerwerków radzi – jak przechować fajerwerki

Po pierwsze, fajerwerki nie mogą być przechowywane w pobliżu łatwopalnych materiałów i obok źródła ciepła. Nawet coś tak prostego i pozornie nieszkodliwego jak grzejnik nie może znajdować się blisko twoich fajerwerków. Co więcej, nie należy również trzymać fajerwerków obok rur gazowych, benzyny, a nawet papierosów. Upewnij się, że nigdy nie palisz papierosów podczas obchodzenia się z fajerwerkami lub gdy stoisz obok nich! Wiemy, że brzmi to, jak coś oczywistego, ale w większości przypadków wypadki z udziałem fajerwerków są powodowane właśnie przez prostą nieuwagę w trakcie codziennych czynności, właśnie takich jak palenie papierosów.

 

Po drugie, miejsce, w którym będziesz przechowywał fajerwerki, powinno być tak suche, jak to tylko możliwe. Jeśli twój garaż jest nieszczelny i bywa wilgotny, nie jest to najlepsze miejsce dla twoich fajerwerków. Nawet w suchym pomieszczeniu, trzymaj fajerwerki w ciasnych pojemnikach. Jeśli twoje fajerwerki staną się wilgotne, należy je wyrzucić. Nigdy nie należy próbować wysuszyć, a następnie próbować użyć zamoczonego fajerwerku.

 

Jeśli chcesz przechowywać fajerwerki w szopie lub komórce, owiń je dobrze w plastikowe torby na zakupy, profesjonalne pudełka do przechowywania lub dobrze uszczelnione worki na śmieci.

 

Po trzecie, upewnij się, że dzieci lub zwierzęta nie mają dostępu do fajerwerków. Pozostawienie fajerwerków za szafką w szopie może nie wystarczyć, aby zagwarantować, że twoje dzieci nie natkną się na nie, więc upewnij się, że umieścisz je w zamykanym pojemniku, jeśli to możliwe.

 

Jeśli chcesz przechowywać większą liczbę fajerwerków, (na przykład fajerwerki na koncert) musisz skontaktować się z lokalnym organem wydającym zezwolenia lub w niektórych przypadkach ze strażą pożarną. Dodatkowe informacje może Ci również dostarczyć hurtownia fajerwerków, od której zakupiłeś sztuczne ognie.