Relacja z VII Międzynarodowego Festiwalu PYROMAGIC 2014

W dniach 8-9 sierpnia na szczecińskiej plaży, już po raz siódmy odbył się Międzynarodowy Festiwal Sztucznych Ogni Pyromagic. Corocznie pojawiają się na nim uznane zespoły pirotechniczne z całego świata, które prezentują swoje umiejętności.

fajerwerki-pirotechnika-superpower

Źródło: http://www.pyromagic.pl/informacje.html

W dniu festiwalu pogoda dopisywała. Przybyło 150 tys. ludzi, a wały Chrobrego pękały w szwach. Pierwszego dnia zaprezentowali się H. C. Pyrotechnics z Belgii oraz The Show & Effects LLC z Emiratów Arabskich, Dubaju. Drugiego dnia swój pokaz wykonali Finlandczycy z firmy JoHo PYRO.

zdj1-fajerwerki-pirotechnika-superpower

Hitem festiwalu było użycie drona do sfilmowania widowiska. Wzbudziło to bardzo duże zainteresowanie widowni. Festiwal wzbudził również zainteresowanie telewizji, dlatego można było zobaczyć reporterów TVN, TVP oraz szczecińskiej telewizji. Jednym z jury był przedstawiciel festiwalu w Cannes, uznawanego za najlepszy festiwal na świecie.

Najciekawsze momenty umieszczamy na zdjęciach.

widownia-fajerwerki-petardy-superpower

Jury oceniało pierwszą część składającą się z biało-czerwonych efektów pirotechnicznych, bez podkładu muzycznego trwającą jedną minutę. Najwyższą ocenę otrzymała firma z Belgii.

efekt-fajerwerki-pirotechnika-superpower

W drugiej części efekty mogły być dowolne, jednak podkładem muzycznym była V Symfonia Bethovena, wybrana przez organizatora. Czas pokazu wynosił około 3 minut.

efekt2-fajerwerki-pirotechnika-superpower

Trzecia część miała charakter dowolny, a tło wypełniała dowolna kompozycja muzyczna wykonawcy. Ta część trwała 11 minut.

efekt3-fajerwerki-pirotechnika-superpower

Najbardziej podobał nam się pokaz grupy z Finlandii.

Z nami zabłyśniesz w Towarzystwie

fajerwerki sklep - enjoy the show

Similar Posts

Comments are closed.