Relacja z pokazu pirotechnicznego w Courchevel

Zapraszamy do przeczytania relacji z pokazu pirotechnicznego w Courchevel. Nasi pirotechnicy odpowiedzieli na kilka pytań dotyczących festiwalu.

Ile czasu trwały przygotowania do festiwalu we Francji ?

Każdy festiwal wiąże się z ogromnym nakładem pracy zarówno artystycznym jak i logistycznym.

Najtrudniejszy jest zawsze wybór podkładu muzycznego co zajęło nam ok. 3 miesiące.

Przygotowanie scenariusza do pokazu, wybór odpowiednich materiałów pirotechnicznych, oraz przelanie wszystkiego na papier naszemu scenarzyście zajęło ok. 2 miesiące.

Następnie przygotowanie ładunków i sprzętu oraz wszystkie z tym związane czynności zajęły naszym pirotechnikom 2 tygodnie.

Czy warunki do przygotowania pokazu pirotechnicznego w Courchevel były trudne ?

Warunki w Courchevel są zawsze trudne wszędzie jest daleko i pod górę a w dodatku ten śnieg.

Przed dzień pokazu organizator festiwalu zapewnił nam garaż, gdzie mogliśmy w ciągu jednego dnia przygotować cały sprzęt do w wwiezienia na górę. W dniu pokazu bladym świtem wwoziliśmy wszystko za pomocą skrzyni przyczepionej do ratraka, musieliśmy się bardzo sprężać, aby zdążyć przed otwarciem stoku. Po kilkunastu kursach w górę i w dół wszystko mieliśmy w miejscu strzelania, nasz 7 osobowy zespól stanął na wysokości zadania. Teraz mieliśmy 9 godzin na rozstawienie i podłączenie całego sprzętu i ładunków. W nocy po pokazie oczywiście wszystko trzeba było zwieść z powrotem na dół tak, aby rano gdy już otworzą stok nie było po nas śladu.

Jakie artykuły pirotechniczne zostały wykorzystane do pokazu ?

Zasadą festiwali jest to że wykorzystujemy towar najlepszej jakości i klasy nie ma tu miejsca na eksperymenty. Produkty wybrane do festiwalu zostały zakupione od światowej klasy producentów z Chin, Włoch i Słowenii. Z większością z nich jesteśmy długoletnimi przyjaciółmi.

Do pokazu wykorzystaliśmy bomby cylindryczne i kuliste w rozmiarach 2,5-4”, single shoty, one row, rzymskie ognie, baterie. Co połączone w jedność stworzyło niesamowity pokaz barw i różnorodnych efektów pirotechnicznych

Jak oceniacie pokaz, czy podobał się publiczności ?

Każdy pokaz pirotechniczny nie ważne czy mały czy jak w tym przypadku festiwal przygotowujemy dla publiczności. Czy się podobało, myślę że tak. Po pokazie otrzymaliśmy gromkie brawa od całej tak licznie zgromadzonej publiczności oraz wiele gratulacji więc jedyna odpowiedź jaka się nasuwa to TAK, nasz pokaz podobał się publiczności i na pewno zostanie zapamiętany na długo.

W ten pokaz włożyliśmy całe serce, przygotowywaliśmy go przez długi czas tak by w dniu pokazu każdy z publiczności był zachwycony a my szczęśliwi z dobrze wykonanej pracy. Organizacja pokazu odbyła się na najlepszym poziomie i liczymy że każde festiwale będą tak przygotowywane bez względu na państwo w którym się odbywają. Strzelając wśród wysokich szczytów francuskich Alp każdy z nas zdobył nowe doświadczenia i dla każdego z nas nie była to tylko praca lecz życiowa przygoda którą zapamiętamy na lata.

 

Dziękujemy Panu Grzegorzowi i Rafałowi za relacje z festiwalu fajerwerków w Courchevel!

Z nami zabłyśniesz w Towarzystwie

fajerwerki sklep - enjoy the show

Similar Posts

Comments are closed.