Spis treści

Pokazy fajerwerków, celebrowanie świąt narodowych

Pokazy fajerwerków organizowane w wielu krajach do celebrowania świętą narodowych. Poniżej pokazujemy Wam kilka przykładów :)

Dzień Niepodległości potocznie 4 lipca, to święto federalne w Stanach Zjednoczonych upamiętniające ogłoszenie Deklaracji Niepodległości Stanów Zjednoczonych 4 lipca 1776 r. Od 1776 roku do dnia dzisiejszego 4 lipca obchodzony jest jako narodziny amerykańskiej niepodległości. Towarzyszą mu z uroczystości obejmujące w pokazy fajerwerków, parady i koncerty oraz  swobodne spotkania rodzinne i grille z fajerwerkami.


Dzień Bastylii we Francji, obchodzonemu każdego roku 14 lipca. Francuskie Święto Narodowe to rocznica szturmu na Bastylię 14 lipca 1789 r. i punkt zwrotny rewolucji francuskiej. Uroczystości obchodzi cała Francja, organizując z licznymi pokazami fajerwerków. Opisywana jako „najstarsza i największa parada wojskowa w Europie”, co roku odbywa się 14 lipca na Polach Elizejskich, jej ukoronowaniem jest pokaz fajerwerków na wieży Eiffel.

20 sierpnia jest Węgierskim świętem państwowy upamiętniającym powstanie państwa i założyciela jego założyciel króla Stefana I. Ten dzień jest jednym z głównych świąt węgierskiego kościoła katolickiego, obchodzonym na cześć patrona Węgier. Oficjalne obchody rozpoczynają się w Budapeszcie, na placu Kossutha od podniesienia węgierskiej flagi i inauguracją procesji w pobliżu Bazyliki św. Stefana. Święto zamykają wieczorne pokazy fajerwerków odbywające się w całym kraju

Jak widzicie, obywatele wielu krajów świętują, pokazują radość i pamięć przy licznych pokazach fajerwerków.

A Wy jakie uroczystości celebrujecie z fajerwerkami?

CTA

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Obserwuj nas na:

To też powinno Cię
zainteresować

Pirotechnika dzienna

Dzienna pirotechnika

Fajerwerki w ciągu dnia? Tak, to możliwe! Dzienna pirotechnika to widowiskowe pokazy, które nie wymagają ciemności, aby w pełni ukazać swoje piękno. Są to wyjątkowe

Czytaj dalej

Zapisz się na
newsletter

Zapisz się za 0 zł i otrzymuj świeże porcje wiedzy o naszej ofercie,
promocjach i nowinach ze świata fajerwerków!