Spis treści

Fontanny pirotechniczne – iskry atrybutem Waszego wesela

No dobrze, plan na wesele już mamy mniej więcej określony, będą dymy do zdjęć, zimne ognie rozdane gościom. A jakby tak dodać jeszcze więcej ognia? Fontanny są produktami, które mają zdecydowanie więcej mocy od przeciętnej iskry. Zastanawiacie się w jaki sposób można z nich skorzystać w trakcie swojej ceremonii?
Zostając w wyjątkowym klimacie pirotechnicznych atrakcji ślubnych prezentujemy kolejny pomysł na urozmaicenie Waszego wielkiego dnia.

Fontanny, czyli co?

Wyobrażając sobie zimny ogień w powiększonej skali, jesteśmy blisko wizualizacji fontann pirotechnicznych. Są to sztuczne ognie, których efektem jest bezhukowa kaskada iskier. W zależności od rodzaju, mogą to być wodospady kolorowych, złotych lub srebrnych, iskrzących lub tylko mieniących się światełek. Są fontanny, które odpala się wyłącznie na zewnątrz, są też takie do wykorzystania wewnątrz pomieszczeń. Mogą wyrzucać iskry do 2 m wysokości, jak również sięgać drugiego piętra. Niektóre fontanny dymią, kiedy szukacie nuty dramatyzmu, niektóre nie dymią w ogóle, jeśli chcecie oszczędzić gości w sali. Mamy takie, które w sekundę dosięgają nieba, jak też takie, które iskrzą aż minutę.
I niby jeden produkt, a tyle możliwości.

To jak wykorzystać fontanny podczas swojego wesela?

Ile możliwości, tyle pomysłów. Oprócz tego, że fontanny potrzebują przestrzeni, Wasza wyobraźnia jest jedynym ograniczeniem. Zobaczcie, jak my widzimy aranżacje z ich wykorzystaniem i dajcie znać, czy któraś z nich Was zainspirowała.

Szpaler iskier

Wielkie wejście Pary Młodej to moment, kiedy zaczyna się Wasze wesele. Goście ze zniecierpliwieniem czekają na Wasze przybycie i powitanie Was jako Męża i Żonę. Wszystkie oczy skierowane są w Waszą stronę i z każdą minutą napięcie rośnie. To niech urośnie do imponujących rozmiarów. Fontanny ustawione w szeregu po obu stronach drogi, po synchronicznym odpaleniu rozgrzewają atmosferę do czerwoności. I wtedy w korytarzu iskier wyłaniacie się Wy, piękni i szczęśliwi, dumnie rozpoczynając niezapomniany wieczór. Przy takiej oprawie nie tylko podkreślicie istotę tej chwili, ale sprawicie, że goście oniemieją z zachwytu, a fotograf zatrze ręce na widok Waszych wspólnych zdjęć.

Ściana ognia

Romantyczny pocałunek Nowożeńców z ognistym tłem? Dlaczego nie! Wieczorową porą możecie zaszaleć i naprawdę dodać żaru do Waszych zdjęć. Ustawiając szereg fontann za sobą, stworzycie scenografię prawie jak z filmu akcji, gdzie w gorącej atmosferze para bohaterów w końcu zdobywa się na ten ostateczny gest wyrażający łączące ich uczucie. I nawet jeśli wydaje się to być przesadą, to pamiętajcie – na zdjęciach z taką oprawą niezaprzeczalnie zagracie główną rolę.

Pierwszy taniec

Jak sprawić, żeby tygodnie przygotowań, obtartych stóp i pomylonych kroków wywarły na Waszych gościach piorunujące wrażenie? Już pewnie wiecie, fontannami. Idea pierwszego tańca jest prosta – to romantyczne zaprezentowanie Was, jako pary i zaproszenie gości do uczestnictwa w dalszej imprezie. A jeśli Wasz taniec nie jest przypadkowy i choreografia zakłada chociaż jeden kulminacyjny moment, to warto o jego podkreślenie. Czy to przy unoszeniu, czy niebanalnym obrocie, rozpalenie fontann w akompaniamencie muzyki jest efektem, który w niepowtarzalny sposób upiększy Wasz taniec. I nawet jeśli Panna Młoda obróci się w lewo, a nie w prawo, to iskry, które Wam towarzyszą zatuszują wszelkie pomyłki, a goście będą wspominać tylko Was i swoją gęsią skórkę.

Tort proszony na salę

Krojenie tortu jest jednym z kluczowych momentów wesela. Może dlatego to jest chwila wymarzona do użycia fontann. Przygaszone światło, Młoda Para na środku przygotowuje się do tego wspólnego pchnięcia nożem, w atmosferze oczekiwania pojawia się (zazwyczaj roziskrzony) tort i skrada uwagę wszystkich obecnych. W tej chwili, rozpalenie fontann gwarantuje takie wrażenia, jakich Wy i Wasi goście się nie spodziewają. I o to chodzi, element zaskoczenia zapada w pamięć naprawdę na długo!

Fontanny i inne takie

Iskry z fontann są świetnym pomysłem samym w sobie, ale są sposoby, dzięki którym zachwycają jeszcze bardziej. W połączeniu z rzymskimi ogniami i singlami mogą stworzyć niemały, a cichy pokaz pirotechniczny. Płomienne serce czy inicjały stworzone z punktów świetlnych mogą zainicjować roziskrzone widowisko, które dobrze zaprojektowane jest równie efektowne, co pokaz fajerwerków. W dodatku jest możliwa synchronizacja z muzyką, co właściwie tworzy istotę pokazu pirotechnicznego i sprawia, że wrażenia są jeszcze większe.
Fontanny lubią się również z innymi atrakcjami scenicznymi, takimi jak ciężki dym, konfetti, bańki mydlane. Dlatego warto zastanowić się, czy nie chcecie spotęgować efektu „WOW” na swoim weselu i nie skorzystać z połączeń, które mogą się doskonale w tej roli sprawdzić.

Jak pięknie by nie było, przypominamy, że bezpieczeństwo jest najważniejszą kwestią, o którą powinniście zadbać. Jeśli korzystacie z fontann zewnętrznych, które wydzielają ciepło, upewnijcie się, że są zachowane stosowne odległości, a teren przeznaczony na atrakcję wolny od punktów zapalnych (typu drzewa, krzewy, strzecha na dachu). Fontanny sceniczne nie wydzielają z zasady ciepła, dymu i zapachu, ale też niedobrze, żeby ktoś się wokół nich kręcił.

A tak właściwie, to najlepiej do nas zadzwonić, opowiedzieć o okolicznościach, posłuchać o bezpiecznych rozwiązaniach i wspólnie wymyślić coś wystrzałowego. Zapraszamy!

CTA

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Obserwuj nas na:

To też powinno Cię
zainteresować

Pirotechnika dzienna

Dzienna pirotechnika

Fajerwerki w ciągu dnia? Tak, to możliwe! Dzienna pirotechnika to widowiskowe pokazy, które nie wymagają ciemności, aby w pełni ukazać swoje piękno. Są to wyjątkowe

Czytaj dalej

Zapisz się na
newsletter

Zapisz się za 0 zł i otrzymuj świeże porcje wiedzy o naszej ofercie,
promocjach i nowinach ze świata fajerwerków!