Zachowaj bezpieczeństwo: Jak rozpoznać uszkodzone fajerwerki?

hurtownia fajerwerków

Niestety nie wszyscy zakupują profesjonalne fajerwerki od nas lub innej sprawdzonej hurtowni fajerwerków i zamiast tego poszukują tanich fajerwerków od nielicencjonowanych źródeł. Tego typu myślenie, może doprowadzić do tragedii. Jeżeli będziesz na zabawie sylwestrowej i zgłosisz się do pomocy w obsłudze fajerwerków, może się zdarzyć, że zakupione przez kogoś zestawy do samodzielnego odpalania okażą się wadliwe. Oto kilka porad dotyczących tego, jak możesz rozpoznać uszkodzone fajerwerki.

Dobra wiadomość jest taka, że sprawdzenie fajerwerków pod kątem uszkodzeń nie jest zbyt trudne, jeśli wiesz, czego szukać. W większości przypadków kontrola wizualna powie ci wszystko, co powinieneś wiedzieć o fajerwerkach i pomoże Ci ocenić, czy są one bezpieczne w użyciu. Oto kilka wskazówek dotyczących tego, jak sprawdzić fajerwerki pod kątem uszkodzeń, by zapewnić dobrą zabawę i bezpieczeństwo dla Ciebie i Twojej rodziny.

Po otrzymaniu zestawy do samodzielnego odpalania fajerwerków otwórz pudełko w bezpiecznym i dobrze oświetlonym miejscu i sprawdź, czy nie ma widocznych uszkodzeń. Otwórz kartony i ostrożnie usuń fajerwerki jeden po drugim i sprawdź, czy uległo uszkodzeniu podczas transportu. Profesjonalne fajerwerki są bardzo mocne, ale zawsze istnieje ryzyko uszkodzenia podczas nieprawidłowego transportu.

Wilgoć

Jeśli którykolwiek z kartonów miał kontakt z wodą i wygląda na zamoczony, nie należy go użytkować. Nawet jeżeli kartonowe pudełko zdążyło już wyschnąć, wilgoć wciąż może być obecna w środku tanich fajerwerków – a konkretnie w prochu. Zmoczony proch może nie tylko zapobiec prawidłowemu działaniu fajerwerków, ale może czasem nienaturalnie wydłużyć moment odpalenia fajerwerku, co oznacza, że może on wystrzelić długo po tym, kiedy powinien. Stwarza to ryzyko detonacji ładunku długo po czasie, a więc w momencie, w którym bawiący się w sylwestrową noc ludzie, mogą próbować ponownie go podpalić.

Coś się sypie?

Po otwarciu futerałów fajerwerków sprawdź, czy na dole pudełka nie ma luźnego prochu. Może to wskazywać na poważne uszkodzenie niektórych fajerwerków w pudełku i jest to znak, że musisz dokładnie sprawdzić fajerwerki. Jeżeli poruszasz i obracasz fajerwerki i coś się z nich wysypuje – nawet delikatnie, może świadczyć to o poważnych defektach fajerwerków.

Bateria

Baterie, to zestawy fajerwerków we wspólnym opakowaniu, którego się nie otwiera. Zwykle trudno je uszkodzić, ale nawet najwyższej jakości fajerwerki mogą od czasu do czasu ulec uszkodzeniu. Podczas sprawdzania baterii, pierwszą rzeczą, którą chcesz sprawdzić, jest obecność wgłębień w zewnętrznym opakowaniu, które może zagrozić poprawnemu funkcjonowaniu fajerwerków. Większość baterii składa się z serii małych rurek, które są chronione przez zewnętrzną powłokę, więc jeśli uszkodzenie na zewnątrz jest wystarczająco poważne, rury mogą zostać uszkodzone. Jeśli rurki nie są prawidłowo umieszczone w środku, fajerwerki mogą niespodziewanie wystrzelić bok opakowania. Upewnij się, że wszystkie tuby skierowane są pionowo, zanim je zapalisz.

Najlepszym sposobem na upewnienie się, że fajerwerki nie stanowią zagrożenia, jest kupowanie ich od profesjonalistów. Jeżeli masz podejrzenia, że nabyte fajerwerki mogą być uszkodzone, zrezygnuj z posługiwania się nimi. Jeżeli interesują cię profesjonalne fajerwerki, zapraszamy do skorzystania z naszego sklepu!