Profesjonalne fajerwerki: Rzymskie ognie

hurtownia fajerwerków, rzymskie ognie

Fajerwerki występują w różnego rodzaju kolorach, kształtach rozmiarach i typach. Znajomość odpowiednich typów fajerwerków umożliwi Ci zamówienie na własne potrzeby takich fajerwerków, które chcesz zobaczyć podczas pokazu fajerwerków, jaki planujesz zorganizować. Dziś, przyjrzymy się jednemu z najpopularniejszych fajerwerków, które potocznie nazywane są Rzymskimi Ogniami.

Pomimo ich nazwy, Rzymskie Ognie nie pochodzą ze starożytnego Rzymu ani nawet z Włoch. Powstały w Chinach, ale w Europie stały się popularne podczas włoskiego renesansu, gdzie rozbudowano ich konstrukcję i gdzie stosowano je do licznych balów i pokazów. Kolorowe eksplozje były wówczas symbolem luksusu i statusu wśród majętnych włoskich rodzin.

Rzymskie ognie posiadają charakterystyczną konstrukcję, która wyróżnia je od pozostałych fajerwerków. Swoim kształtem przypominają długie, ale wąskie kijki – czemu zawdzięczają swoje inne nazwy potoczne takie jak: „rurki” czy „kijki”. Istnieje wiele różnych wersji Rzymskich Ogni, które różnią się od siebie zarówno grubością, jak i długością. Im dłuższa jest rurka rzymskiego ognia, tym wyżej wzbije się on w powietrze. Natomiast im rurka fajerwerku jest grubsza, tym większy efekt wizualny eksplozja fajerwerku będzie dawać. W hurtowni fajerwerków można zamówić wiele różnych odmian rzymskich ogni.

Z racji na swoją budowę, Rzymskie Ognie powinny być najpierw odpowiednio zamontowane – muszą być skierowane dokładnie pionowo w górę. Mogą w tym celu posłużyć specjalistyczne stojaki, ale można je również przymocować do wbitego w ziemię i stabilnego palika lub słupka. Pod żadnym pozorem, fajerwerków tych nie można odpalać podczas trzymania ich w dłoni.

Rzymskie ognie posiadają lont na górze wyrzutni, która przed odpaleniem powinna być skierowana pionowo do góry. Na tym etapie należy upewnić się, że Rzymskie Ognie skierowane są na „gołe niebo” i nic nie stoi na drodze fajerwerków (jak np. korona drzewa). Kiedy rzymski ogień zostaje podpalony, płomień przesuwa się w dół przez rurkę. Gdy dociera on do najwyższej gwiazdy pirotechnicznej, zostaje ona zapalona. Gdy ładunek wystrzeliwuje ku górze, zapala równocześnie warstwę proszku opóźniającego znajdującego się pod nim, która po krótkiej chwili powtarza proces podpalenia kolejnego ładunku.

Rzymskie Ognie to jedna z najpopularniejszych odmian fajerwerków. Czemu? Co prawda nie oferują one takich efektów co baterie, ale są to stosunkowo tanie fajerwerki, które oferują jednocześnie wiele wystrzałów i są one proste w transporcie i użytkowaniu. A jaki jest Twój ulubiony rodzaj fajerwerków?