Najpotężniejsze i najdziwniejsze profesjonalne fajerwerki kiedykolwiek stworzone!

fajerwerki online

Z pewnością udało Ci się już na własne oczy zobaczyć imponujące pokazy sztucznych ogni. Jednak przeciętny pokaz pirotechniczny, jaki odbywa się na koniec roku w każdym mieście, nie ma dużo wspólnego z największymi pokazami fajerwerków na świecie! Oto lista fajerwerków, które znalazły swoją drogę do Księgi Rekordów Guinnessa!

Największy pocisk pirotechniczny

9 września 2014 r. Największa fajerwerk został wystrzelony na japońskim festiwalu Katakai-Matsuri w Honsiu w Japonii. Rekordowy pocisk został wystrzelony na wysokość około 850 metrów i po wybuchu „rozkwitł” w koronę o średnicy około 800 m. Fajerwerk został stworzony przez Katakai Fireworks Co Honda Masanori w prefekturze Niigata w Japonii. Miał on 120 cm średnicy, a jego produkcja kosztowała około 5300 zł.

Największy pokaz fajerwerków z budynku

W Sylwestrową noc w 2015 roku najwyższy budynek na świecie — Burj Khalifa w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich — był gospodarzem 10-minutowego pokazu fajerwerków, podczas którego zużyto 1,6 tony profesjonalnych fajerwerków, które zostały wystrzelone z każdej strony tego 828-metrowego budynku.

Najwięcej fajerwerków wystrzelonych w 1 minutę

Dubaj ponownie pojawia się na tej liście z racji na swoje umiłowane do wystawiania ekstrawaganckich pokazów pirotechnicznych na powitanie nowego roku. W 2013 roku pobito tam rekord największej ilości pocisków wystrzeliwujących fajerwerki na minutę. W ciągu sześciu minut wystrzelono tam 479,651 pocisków – co po przeliczeniu daje nam rekordową ilość 79,941 fajerwerków na minutę.

Największy pokaz fajerwerków

Największy pokaz sztucznych ogni składał się z 810 904 fajerwerków i został zorganizowany przez Iglesia Ni Cristo (Kościół Chrystusa na Filipinach), podczas obchodów odliczania do rozpoczęcia 2016 roku na filipińskiej Arenie, Ciudad de Victoria Bocaue Bulacan. Pokaz fajerwerków rozpoczęła się po północy i trwała przez 1 godzinę 1 minutę i 32 sekundy… w trakcie ulewnego deszczu! Brawa dla organizatorów, którzy osiągnęli rekord i nie poddali się.

Największe zimne ognie

W Nowy Rok 2015 28-letni Yuriy Yaniv z Kijowa stworzył niezwykły pokaz fajerwerków własnego autorstwa. Składało się na niego 10 000 ogni sztucznych połączonych ze sobą szczelnie w ceramicznym naczyniu z folią kuchenną. Jego dzieło ważyło w sumie około 50 kg. Po podpaleniu ogień jego fajerwerków stworzył gigantyczną wieżę iskier o średnicy około 2 m. Taka ilość zimnych ogni, jaką zużył Yuriy, potrzebowałaby 2 dni do wypalenia się, jeżeli byłyby one podpalone jeden po drugim.