Jak fotografować fajerwerki?

A więc udało Ci się zorganizować dzień, który chcesz celebrować przy użyciu fajerwerków. Jeżeli interesują Cię profesjonalne fajerwerki sklep superpower.pl oferuje wiele różnych gatunków i typów sztucznych ogni, które idealnie nadadzą się na każdą okazję. Jeżeli chcesz, by celebrowany przez Ciebie dzień ten został uwieczniony na zdjęciach, nasza hurtownia petard ma dla Ciebie kilka porad:

Hurtownia petard radzi: Użyj statywu

Być może najważniejsza wskazówka: musisz unieruchomić swój aparat cyfrowy do czegoś, co zapewni, że nie poruszy się on podczas robienia zdjęć. Jest to szczególnie ważne przy fotografowaniu fajerwerków po prostu dlatego, że będziesz używać dłuższych czasów otwarcia migawki, które nie tylko uchwycą ruch fajerwerków, ale także najdrobniejszy ruch samego aparatu – krótko mówiąc, jeżeli będziesz robił zdjęcia „z ręki”, wszystkie będą rozmazane! Najlepszym sposobem na stabilizacje aparatu jest statyw.

 

Hurtownia petard radzi: Bądź przygotowany

Gdy pokaz fajerwerków się rozpocznie, nie będziesz miał dużo czasu, dlatego upewnij się, że masz ze sobą wszystko, co umożliwi Ci fotografowanie. Zapasowa bateria, dodatkowa karta pamięci i latarka, która umożliwi Ci widoczność guzików aparatu w nocy (w końcu to w nocy niebo rozświetlają pokazy fajerwerków).

 

Hurtownia petard radzi: Wybierz odpowiednie miejsca

W momencie, w którym rozpocznie się pokaz, niebo rozjaśni się od sztucznych ogni, które zapewniła hurtownia fajerwerków i nie będzie czasu na szukanie miejsca do robienia zdjęć. Znajdź dobrą lokalizację na robienie zdjęć z wyprzedzeniem i udaj się tam wcześnie, aby uzyskać dobre miejsce. Pomyśl o tle, czyli o tym, co będzie widoczne za fajerwerkami – staraj się by takie rzeczy jak kominy, kable wysokiego napięcia etc., nie będą wchodziły w kadr. Znajdź zawczasu dobre miejsce dla siebie i swojego statywu i weź coś, co cię zabawi podczas oczekiwania, gdyż możesz być przez chwilę oddalony od głównego eventu.

 

Hurtownia petard radzi: Ustaw czułość ISO

Ustaw niską czułość ISO – na 100 lub 200, jeżeli chcesz robić zdjęcia na długim czasie naświetlania. Im wyższa czułość ISO, tym więcej szumu zostanie wprowadzonego do zdjęcia. Ustaw również odpowiedni balans bieli i skorzystaj z funkcji Bulb, o ile Twój aparat ją posiada. Funkcja pa pozwala na 10-30-sekundowe naświetlanie zdjęcia, które kontrolujesz manualnie, przytrzymując spust aparatu.

 

Pamiętaj, że zdjęcia pokazu fajerwerków mogą być dość trudne dla wielu początkujących fotografów. Proszę, nie pozwól, aby proces fotograficzny lub walka ze sprzętem przeszkadzały Ci w pokazie fajerwerków. Ten artykuł powinien pomóc Ci w zrozumieniu głównych wyzwań związanych z amatorskim fotografowaniem fajerwerków, ale jeśli nie osiągasz pożądanych wyników, weź głęboki oddech i po prostu ciesz się wydarzeniem. Jeśli jesteś zdeterminowany, by uzyskać wyjątkową fotografię, zmień ustawienia, eksperymentuj i próbuj dalej — poprawisz tylko technikę, a przegląd zdjęć po grze pomoże Ci nauczyć się na błędach i osiągnąć sukces w następnym pokazie sztucznych ogni.