Fajerwerki na ślub – czym się kierować w ich wyborze?

Fajerwerki na ślub – czym się kierować w ich wyborze?

Jeżeli fajerwerki mają podkreślać wyjątkowe dni i uroczystości – to trudniej o bardziej odpowiedni dzień na pokaz fajerwerków niż własny ślub! Profesjonalne fajerwerki mogą być zorganizowane przez państwa młodych lub świadkową i świadka. Jednak niezależnie od tego, kto zajmuje się organizacją tego wyjątkowego dnia, warto dołożyć starań, by pokaz fajerwerków odbył się bez przeszkód i urozmaicił ceremonię o piękne wydarzenie, a nie okazał się rozczarowaniem. Oto 4 najczęstsze błędy, popełniane przez organizatorów weselnych podczas wybierania fajerwerków oraz skuteczne rozwiązania, które pozwolą Ci ich uniknąć.

1. Głośne gwizdy czy sztuczne ognie?

Z fajerwerkami jest tak jak z sukienkami – jest wiele wspaniałych, ale nie znaczy to, że nadają się na każdą okazję. Laik dokonujący zakupu tanich fajerwerków może przez pomyłkę wybrać petardy, które przeznaczone są na huczne wydarzenia – jak nowy rok lub koncert. Przykładowo: Gwizdki – to rodzaj fajerwerków, które po odpaleniu generują bardzo głośny gwizd i huk (stąd ich nazwa). Jednocześnie, nie oferują wiele od strony wizualnej. Sam pisk i huk może nie pasować na rozpoczęcie wesela lub ceremonię zaślubin. Wszystko jest oczywiście kwestią gustu, ale organizatorzy takich eventów zdecydowanie polecają profesjonalne fajerwerki, które będą ładniejsze dla oczu, oraz łaskawsze dla uszu.

2. Idealny moment!

To o czym często organizatorzy nie myślą przed pokazem fajerwerków, jest czas ich odpalenia. Jak wiadomo, sama eksplozja fajerwerków trwa krótko dlatego, jeżeli pragniemy, by pokaz odbył się we właściwym momencie, należy to starannie zaplanować. Fajerwerki muszą znajdować się w odpowiedniej odległości od ceremonii i widzów, a więc punktualne ich odpalenie powinno odbyć się przy zdalnej komunikacji. Innym rozwiązaniem, jest oczywiście zatrudnienie profesjonalistów, którzy zadbają nie tylko o piękny pokaz, ale i o bezpieczeństwo i idealny moment odpalenia.

3. Zestawy do samodzielnego odpalania nie odpalą się same

Można zakupić imponujące zestawy do samodzielnego odpalania, ale trzeba brać pod uwagę to, że będzie potrzebna osoba za nie odpowiedzialna. Zarówno para młoda, jak i świadkowie, raczej będą mieli inne rzeczy na głowie niż przygotowywanie pokazu i pilnowanie fajerwerków, oraz ich odpalenie w odpowiednim momencie. Oznacza to konieczność powierzenia tego zadania innej odpowiedzialnej osobie. Na ceremonii zaślubin oraz na weselu, jak wiadomo gości może być bez liku – w tym osób młodych i dzieci. Ze względów bezpieczeństwa, tanie fajerwerki zakupione online, nie mogą po prostu stać niestrzeżone. Upewnij się więc, że znajdzie się osoba za nie odpowiedzialna lub zatrudnij fachowców.

4. Co za dużo to niezdrowo

Dobry pokaz sztucznych ogni ślubnych nie musi trwać bardzo długo. W zależności od indywidualnych potrzeb, pokaz pirotechniczny może trwać od 1 do 5 minut. To wystarczająco dużo, by zachwycać gości i parę młodą. Jeśli jednak pokaz potrwa zbyt długo, zaskoczenie i zachwyt publiczności mogą zacząć zanikać. Zdecydowanie lepiej będzie zakupić mniejszą ilość fajerwerków, ale za to ze sprawdzonego źródła, które oferuje tanie fajerwerki wysokiej jakości. Dobrej jakości fajerwerki zagwarantują, wszystkim wspaniałe widowisko.