Co warto wiedzieć, zanim wybierzesz Fajerwerki na sylwestra?

Nowy rok zbliża się wielkimi krokami! Wkrótce nadejdzie dzień, który każdy kojarzy z fajerwerkami i być może wielu z was również postanowi dołączyć do podniebnych celebracji. Z tej okazji hurtownia petard Superpower przypomni wam, o czym należy pamiętać, kupując fajerwerki na sylwestra:

 

Kupuj z pewnego źródła

Zachęcamy do zakupienia fajerwerków z naszej hurtowni petard. Jednak nawet gdy postanowicie zakupić je z innego źródła, należy pamiętać o tym, by zakupić je z pewnego i sprawdzonego źródła. Niestety, wciąż w okolicy sylwestra otwiera się wiele amatorskich i czasem nielegalnych stanowisk z fajerwerkami. Wiele z nich nie spełnia standardów bezpieczeństwa w kwestii prawidłowego ich przechowywania, w wyniku czego mogą one ulec uszkodzeniu, lub zamoknięciu. Gdy zakupisz petardy, upewnij się, że opakowanie jest nienaruszone, nie wygląda na otwierane, nic się z niego nie wysypuje, ani nie jest zamoczone. Zakupione fajerwerki również powinny zawierać instrukcję w języku polskim.

 

Przechowuj fajerwerki w bezpiecznym miejscu

Fajerwerki zakupione zawczasu, muszą być przechowywane w suchym, bezpiecznym miejscu i znajdować się z dala od źródeł ciepła takich jak piece. Przechowywanie fajerwerków na balkonie lub w piwnicy jest również złym pomysłem, gdyż są to miejsca narażone na pojawienie się wilgoci. Jeżeli przechowujesz fajerwerki w domu, w którym przebywają dzieci, upewnij się, że nie będą miały one dostępu do fajerwerków podczas Twojej nieobecności.

 

Przeczytaj instrukcję!

Choć wszystkie fajerwerki wydają się łatwe w obsłudze, poświęć chwilę na zapoznanie się z instrukcją. Po pierwsze pozwoli Ci to zapoznać się z fajerwerkami, jakie zakupiłeś, a po drugie podpowie Ci to, jak masz prawidłowo przygotować fajerwerki przed odpaleniem. Jeżeli nieprawidłowo ustawisz fajerwerki, może to wpłynąć na trajektorię ich lotu, a w efekcie bezpieczeństwo Twoje i osób znajdujących się w pobliżu.

 

Zapoznaj się z rodzajami fajerwerków

Czasem zdarza się, że ktoś „w ciemno” kupuje fajerwerki z hurtowni petard i dopiero po odpaleniu odkrywa, że zakupił petardy hukowe, które nie dają żadnych efektów wizualnych, a generują jedynie głośny huk. Profesjonalne fajerwerki powinny mieć na opakowaniu i w instrukcji dokładny opis tego, jak działają, dzięki czemu możesz zakupić takie fajerwerki, jakie najbardziej ci się podobają.

 

Pamiętaj o zwierzętach

Zwierzęta, a zwłaszcza psy i koty, posiadają znacznie czulszy słuch od ludzi i głośne huki fajerwerków mogą być dla nich bardzo stresujące, a nawet niebezpieczne i bolesne. Nie zabieraj swojego psa na sylwestrowy pokaz fajerwerków i pamiętaj, by domowe zwierzęta mogły przebywać one w pomieszczeniu, w którym hałas rac i petard odpalanych za oknem, jest możliwie jak najmniejszy.