Jak bezpiecznie odpalać fajerwerki-baterie?

fajerwerki online, jak odpalać fajerwerki

fajerwerki online, jak odpalać fajerwerkiBaterie to bez wątpienia najbogatsze i najciekawsze pod względem różnorodności efektów zestawy do samodzielnego odpalania. Doskonała propozycja dla wszystkich, którzy samodzielnie chcą zorganizować własny pokaz pirotechniczny. Dziś, takie fajerwerki-baterie można w łatwy sposób zakupić, chociażby dzięki producentom sprzedającym fajerwerki online. Wiele osób chce mieć jednak pewność jak taki zestaw odpalić, by pozostać bezpiecznym.

Profesjonalne fajerwerki – jak to się robi?

  • Wybierz odpowiednie miejsce –  zestawy do samodzielnego odpalania muszą być ustawione wyłącznie w miejscu, w którym mają „nad sobą” jedynie niebo. Upewnij się, że nad baterią nie ma żadnych przewodów wysokiego narzędzia, korony drzew lub innych obiektów, które mogłyby zatrzymać wznoszące się fajerwerki.

 

  • Zbadaj zakupione fajerwerki – Upewnij się, że bateria nie jest zamoczona, jej rurki nie są wgięte i że nic nie wysypuje się z baterii – są to oznaki uszkodzenia fajerwerków na przykład podczas transportu – i może świadczyć o niebezpieczeństwie z ich użytkowania.

 

  • Odległość – Baterie wymagają ustawienia ich w określonej odległości od obiektów, jak i przedmiotów łatwopalnych. Informacja ta znajduje się na opakowaniu baterii i najczęściej wynosi ona 25 metrów. Oznacza to, że musimy ustawić baterię z dala od budynków, ulicy, drzew etc.

 

  • Stabilne podłoże – bateria wymaga stabilnego podłoża. Nie można ryzykować, że przewróci się ona w trakcie działania, co mogłoby się wiązać z wysyłaniem fajerwerków w inną stronę niż pionowo w górę.

 

  • Odpalaj lont od końca – gdy będziesz już gotów do odpalenia, podpal końcówkę lontu – nie skracaj lontu, ani nie zapalaj go bliżej baterii – potrzebujesz czasu, by bezpiecznie oddalić się od baterii, gdy już ją podpalisz.

 

  • Nie stój nad baterią – odpalając lont, zrób to z bezpiecznej odległości, nie pochylaj się nad baterią, tak samo, jak nie spogląda się w lufę naładowanej broni.

 

  • Odczekaj, nim podejdziesz do zużytej baterii – Po własnym pokazie pirotechnicznym, odczekaj około 15-20 minut nim podejdziesz do baterii. Musi ona nie tylko ostygnąć, ale również musisz się upewnić, że nie pozostały w niej niewypały, które mogłyby się odpalić po czasie. Ostrożnie sprawdź baterię i jeżeli uważasz, że wciąż znajdują się w niej nieodpalone petardy, zanurz ostrożnie baterię w misce z wodą, która unieszkodliwi jakiekolwiek potencjalne zagrożenie niewypałów.

Każda bateria wychodząca od innego producenta może posiadać różne elementy konstrukcyjne i zastrzeżenia. Profesjonalne fajerwerki są dokładnie opisane, dzięki temu na opakowaniu baterii znajdziesz dokładną instrukcję ich użytkowania – dostosowaną do zakupionego przez Ciebie modelu. Pamiętaj, że kupując fajerwerki od pewnego źródła, dbasz o bezpieczeństwo swoją, jak i wszystkich, którzy będą świętować z tobą.