Bezpieczne fajerwerki: 5 najczęstszych błędów obsługi fajerwerków

Niezależnie od tego, czy mowa o fajerwerkach na wesele, czy o tych, które odpalamy z okazji sylwestra, fajerwerki, w nieodpowiednich rękach, mogą stanowić zaangażowane. Podczas gdy większość ludzi ostrożnie obchodzi się z fajerwerkami, zawsze znajdzie się ktoś, kto skłonny jest do popełniania wielu błędów w ich obsłudze. Mając to na uwadze, przeczytaj, poniżej jakie są najczęstsze błędy, które ludzie popełniają podczas odpalania fajerwerków.

 

Pozwalanie dzieciom na odpalanie fajerwerków

Fajerwerki są zabawne, ale gdy zostaną pozostawione w rękach niewłaściwych osób, mogą stać się niebezpieczne. Jednym ze sposobów upewnienia się, że nie dojdzie do wypadku z użyciem fajerwerków, jest odpalanie ich samemu – a nie pozwalanie dzieciom na ich rozpalenie. Sam pokaz fajerwerków powinien być dla dzieci wystarczającą frajdą.

 

Ponowne podpalanie fajerwerków, które nie działają poprawnie.

Nigdy nie próbuj podpalać fajerwerków, które nie zadziałały prawidłowo za pierwszym razem. Możliwe jest, że wadliwy lub uszkodzony fajerwerk wybuchnie podczas próby ponownego zapalenia. Zamiast tego, odczekaj przynajmniej 20 minut, a następnie wrzuć wadliwy fajerwerk do wiadra z wodą, a następnie zutylizuj go.

Zapalanie więcej niż jednego fajerwerku naraz

Jeżeli nie jesteś profesjonalistą, który urządza pokazy fajerwerków dla firm, nie baw się w samodzielne „ulepszanie” fajerwerków. Takie pomysły jak skręcanie razem kilku bezpieczników, zamiast zapalać je pojedynczo, są bardzo niebezpieczne. Zamiast tego najlepiej ustalić jedną osobę odpowiedzialną za podpalanie fajerwerków i upewnić się, że osoba ta pojedynczo będzie podpalać każdy fajerwerk czy baterię. W tym czasie upewnij się, że wszyscy wycofają się na bezpieczną odległość, gdy tylko zapalony zostanie pierwszy fajerwerk.

Kierowanie fajerwerków w złą stronę

Choć trudno w to uwierzyć, niektóre osoby odpalające fajerwerki, kierują je w stronę innych ludzi, zwierząt lub obiektów. Robienie zabawek z fajerwerków może wydawać się śmieszne, ale w rzeczywistości jest bardzo niebezpieczne. Sztuczne ognie nie są przeznaczone do wygłupów. Jeśli ludzie wokół ciebie zaczynają w ten sposób obchodzić się z fajerwerkami – zareaguj. Efekty takich zabaw bywają poważne. Nigdy nie powinieneś też trzymać fajerwerków w dłoni podczas zapalania, ponieważ mogą one wybuchnąć i doprowadzić do krzywdy – profesjonalne fajerwerki nie są produkowane z myślą odpalaniu z ręki.

Nieprawidłowe ułożenie fajerwerków

Częstym powodem wypadków przy użyciu fajerwerków jest również ich niewłaściwe ułożenie przed odpaleniem. Jeżeli fajerwerk jest na nieodpowiedniej powierzchni lub zbyt słabo zamocowany, może przewrócić się w chwili startu – co zmieni kierunek lotu odpalonego fajerwerku. Zawsze upewnij się, że odpalane przez Ciebie fajerwerki są stabilne.

To tylko kilka typowych błędów, które ludzie popełniają przy odpalaniu fajerwerków. Błędów tych można jednak uniknąć, przestrzegając kilku prostych zasad i zachowując ostrożność. Aby uzyskać więcej informacji i zamówić dziś swoje profesjonalne fajerwerki, skontaktuj się dzisiaj z nami!